o firmie
decor_bottom_left

arrow_main faq

dots_two_columns

Wyjazd na wakacje z Niemiec – dlaczego nie?

Niemieccy organizatorzy od lat szczycą się znakomitą opinią, nie tylko wśród swoich klientów, ale też przewoźników i hotelarzy, z którymi współpracują. Duża liczba klientów pozwala im na wynegocjowanie najwyższej jakości usług za niższą cenę. Dlatego ceny proponowane przez GAP Travel, które współpracuje na stałe z niemieckimi partnerami są konkurencyjne w stosunku do polskich tour operatorów.

Niemieccy partnerzy GAP Travel

Wśród naszych niemieckich partnerów znajdują się firmy o tak uznanej pozycji, jak: THOMAS COOK, TUI, NECKERMANN, 5 VOR FLUG, FTI TOURISTIK, JAHN REISEN, DERTOUR, CLUB MED, SCHAUINSLAND, 1,2 FLY, BUCHER, ITS, ALLTOURS, BIGXTRA, MEIER'S WELTREISEN, DISCOUNT TRAVEL, LMX TOURISTIK, LTU, SUNTRIPS oraz wiele innych, co pozwala nam na oferowanie klientom naprawdę obszernej listy wakacyjnych wyjazdów, nawet tych najbardziej nietypowych.

Hotele – opisy.

Trochę polskich opisów można znaleźć na naszej stronie w zakładce: hotele »
a całą resztę na naszej stronie w niemieckich wyszukiwarkach oraz na stronie: www.hotel-beschreibung.de »

Lotniska – odległości.

Dzięki współpracy z niemieckimi organizatorami nasza firma GAP Travel mająca siedzibę w Bielsku-Białej, jest w stanie zaoferować naszym klientom bardziej atrakcyjne ceny niż agenci oferujący tylko polskie pakiety. Oferta niemieckich organizatorów jest korzystniejsza w szczególności dla klientów, którzy do Berlina czy Wiednia mają tą samą odległość lub bliżej niż do Warszawy, skąd odbywa się większość lotów na tzw. "dalekie kierunki". Klienci z naszej okolicy do lotniska w Warszawie, skąd wylatują samoloty do większości krajów egzotycznych, mają 350 kilometrów, podobnie na lotnisko w Wiedniu. Od lotniska berlińskiego dzieli nas z kolei 550 kilometrów, co w dzisiejszych czasach i przy lepszej jakości dróg nie jest wielką odległością, a znacząco wpływa na niższą cenę wakacji . W naszej ofercie znajdują się także wyloty z innych lotnisk europejskich, od których dzieli nas: Drezno 500 km, Lipsk 600 km, Norymbergia 650 km, Monachium 750 km, Hannover 820 km, Stuttgart 900 km, Hamburg 850 km, Frankfurt 950 km, Dortmund 1000 km, Dusseldorf 1050 km.

Dojazd na lotnisko – parking.

Zdecydowana większość naszych Klientów dojeżdża na lotniska swoim samochodem. Pomagamy w rezerwacji parkingów znajdujących się przy lotniskach. Na 99% parkingów transfer parking - lotnisko - parking jest w cenie.

Parking - lotniska w Berlinie 1 »
Parking - lotniska w Berlinie 2 »
Parkingi przy lotnisku w Berlinie (strony w języku polskim) - należy dokonać rezerwacji poprzez podaną stronę www - płatności dokonujemy na miejscu gotówką w EUR.

Parkingi przy lotniskach w całej Europie 1 »
Parkingi przy lotniskach w całej Europie (strona w języku angielskim i niemieckim) - należy dokonać rezerwacji poprzez podaną stronę www - płatności dokonujemy poprzez stronę internetową.

Parkingi przy lotniskach w Niemczech »
Parkingi przy lotniskach w Niemczech (strona w języku niemieckim) - należy dokonać rezerwacji poprzez podaną stronę www - płatności dokonujemy poprzez stronę internetową.

Dojazd na lotnisko – dolot z Polski.

Dla chętnych rezerwujemy przeloty z polskich lotnisk do zagranicznych lotnisk, z których Klienci wylatują na swoje wakacje. Wyszukiwarki lotów znajdziesz na naszej drugiej stronie »

Dojazd na lotnisko – dojazd autokarem z Polski.

Dla chętnych rezerwujemy miejsca w autokarach liniowych, które kursują na trasach Polska – Niemcy.
Wyszukiwarkę biletów autokarowych znajdziesz na naszej drugiej stronie »

Dojazd na lotnisko – dojazd pociągami Deutchen Bahn.

W większości wycieczek zawarta jest w cenie usługa "Rail & Fly" ("Zug zum Flug"), która upoważnia do darmowego przejazdu pociągami Deutchen Bahn na terenie Niemiec. Usługa jest ważna na dojazd na lotnisko i na powrót z lotniska na całym terenie Niemiec, aż do granicy z Polską (24 godziny przed wylotem i 24 godziny po przylocie). Usługa jest ważna na pociągi Deutschen Bahn AG 2 klasy: ICE, IC, EC, D, IRE, RE, RB, S-Bahn. (Przy rezerwacji prosimy dopytać czy usługa ta zawarta jest w cenie wycieczki.)
Rozkłady jazdy na stronie Deutche Bahn (strona w języku polskim) »

Dojazd na lotnisko – hotele przy lotniskach.

Część naszych Klientów łączy swój wakacyjny wyjazd w ciepłe kraje z zwiedzaniem miast, z których lotnisk wylatują - dla tych Klientów rezerwujemy również noclegi w centrach miast lub przy lotniskach.
Wyszukiwarki hoteli znajdziesz na naszej stronie »

Nasi konsultanci.

Nasi konsultanci mieli okazję być na wielu egzotycznych destynacjach oraz osobiście odwiedzili część hoteli, dlatego zawsze chętnie podzielą się swoimi opiniami z pierwszej ręki oraz doradzą przy wyborze oferty.
Prywatne zdjęcia naszych pracowników z hoteli i destynacji turystycznych znajdziesz na naszym profilu na facebooku'u »

Ubezpieczenie.

Ubezpieczenie NIE jest zawarte w cenie wycieczek z wylotem z Niemiec.
Wykupienie ubezpieczenia przy zakupie wycieczki jest obowiązkowe.

Europejskie - Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce KL na sumę gwarancyjną 15.000 € (Europa), 30.000 € (Świat), NNW na sumę gwarancyjną 10.000 PLN, w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz 5.000 PLN w przypadku śmierci ubezpieczonego.
Europa - 31 PLN/os (max. do 17 dni)
Świat – 81 PLN/os (max. do 17 dni)

Uwaga! Powyższe ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych – jeżeli cierpią Państwo na taką chorobę prosimy o poinformowanie nas przed zawarciem ubezpieczenia.

Zachęcamy też do ubezpieczania się od kosztów rezygnacji z imprezy. Koszt takiego ubezpieczenia to 2,5% w przypadku firmy Axa oraz 5% w firmy Allianz.

Regulamin rezerwacji.

1) Potwierdzamy dostępność oferty telefonicznie lub mailowo.

2) Aby zarezerwować ofertę należy mailowo podać następujące dane:
UCZESTNICY
- imię lub imiona oraz nazwisko (tak jak w paszporcie)
- data urodzenia

OSOBA ZAWIERAJĄCA UMOWĘ:
- imię lub imiona oraz nazwisko (tak jak w paszporcie)
- data urodzenia
- adres (na ten adres zostaną wysłane vouchery),
- numer telefonu,
wraz z dopiskiem:
"Akceptuję poniższą ofertę i proszę o dokonanie rezerwacji" z opisem oferty np.: TAJLANDIA Phuket - wylot 16/08 z Berlina - 14 dni/13 nocy - DUANGJITT RESORT 4* - śniadania - 950 eur/os).
oraz wysłać potwierdzenie dokonania przelewu na nasz mail.
(Wszystkie szczegóły oferty oraz prośbę o podanie niezbędnych danych wysyłamy mailem zwanym przez nas "Zlecenie rezerwacji" – po wypełnieniu mailu, należy odesłać go do nas.)

PŁATNOŚCI:
Prosimy o wpłacenie należności na nasze polskie konto w PLN lub EUR po wcześniej ustalonym kursie. W tytule wpłaty prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby, na którą zostanie zawarta umowa oraz przesłanie potwierdzenia dokonania przelewu/wpłaty do nas (mailem lub faxem).
Zaliczka: 30% wartości imprezy (jeżeli więcej niż miesiąc przed wylotem)
Całość: jeżeli mniej niż miesiąc do wylotu
Możliwość dokonania wpłaty w EUR lub w PLN.
Cena w PLN: zaliczka jak i dopłata po kursie NBP SPRZEDAŻ dnia dokonywania wpłat. Uwaga! Niektórzy organizatorzy wymagają płatności po kursie sprzedaży ich banku.
Aktualne kursy walut znajdziesz tu »

Nasze konta:
Bank Handlowy (Citibank)
PLN 19 1030 0019 0109 8530 0024 0729
EUR (w formacie IBAN): PL 74 1030 0019 0109 7863 1400 6656 (SWIFTCODE: CITIPLPX)

3) Po otrzymaniu powyższych dokumentów i informacji dokonujemy Rezerwacji.
UWAGA! Dokonujemy rezerwacji stałej TYLKO po otrzymaniu powyższych informacji oraz potwierdzenia właty.

REZERWACJE WSTĘPNE
Jeżeli istnieje możliwość dokonania rezerwacji wstępnej, oczywiście zawsze zakładamy takie rezerwacje dla Klientów. Do rezerwacji wstępnych także potrzebne są nam dane uczestników (imię i nazwisko - tak jak w paszporcie oraz data urodzenia). Nie na wszystkie oferty istnieje możliwość założenia rezerwacji wstępnej - są to wymogi organizatora i nie mamy na to wpływu. Często na oferty typu last minute czy promocje nie ma możliwości zakładania rezerwacji wstępnych.
Uwaga! Zanim fizycznie wprowadzimy rezerwację w system rezerwacyjny oferta może ulec zmianie! Np. brak miejsc, wyższa cena itd. Nie mamy na to wpływu - oferty są rezerwowane przez biura z całej Europy, a jak wspomnieliśmy wyżej nie zawsze mamy możliwość dokonania rezerwacji wstępnej. W takim przypadku zawsze dzwonimy do Klienta i informujemy go o zaistniałej sytuacji. W przypadku braku akceptacji przez Klienta otrzymuje on pełen zwrot wpłaty.

4) Umowę, Warunki Uczestnictwa oraz Warunki Ubezpieczenia przesyłamy mailem - koniecznie zapoznaj się z dokumentami oraz niezwłocznie odeślij CZYTELNIE podpisane do nas mailem lub faxem. Umowę oraz Warunki Uczestnictwa należy podpisać na każdej ze stron oraz w wyznaczonych miejscach.
Umowę, warunki uczestnictwa, polisę ubezpieczeniową i jej warunki należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

5) Dokumenty/vouchery podróży wyślemy pocztą (na adres wskazany przez Klienta), drogą mailową lub będą do odbioru na lotnisku (Sposób dostarczenia dokumentów określa niemiecki organizator podróży i często jesteśmy informowani o sposobie dostarczenia dokumentów na tydzień przed wylotem.)

6) W przypadku zmiany godziny wylotu informujemy o tym Klienta na 2 dni przed wylotem.

Pomagamy w wyrabianiu wiz

Nasi konsultanci są wyspecjalizowani w kompleksowej obsłudze wakacyjnych wyjazdów. Także w wyrabianiu wiz do wszystkich egzotycznych krajów, gdzie wymagane jest wcześniejsze pozwolenie na wjazd i pobyt turystyczny. Powierzenie nam tej usługi oszczędza naszym klientom czas i pozwala w pełni cieszyć się oczekiwaniem na wakacyjny odpoczynek. Warto pamiętać, że do większości wiz potrzebujemy paszportu ważnego co najmniej przez 6 miesięcy od daty planowanej wizyty w danym kraju.

Praktyczne informacje dotyczące pozyskiwania wizy w wybranych krajach

DOMINIKANA
Władze Dominikany wymagają od wjeżdżających obowiązkowej Karty Turysty ważnej 90 dni z paszportem ważnym co najmniej przez 6 miesięcy. Koszt wizy kupowanej na lotnisku to 10 USD.

KENIA
30-dniowa wiza turystyczna na terytorium Kenii wydawana jest na lotnisku w Mombasie po wypełnieniu formularza wizowego oraz kart imigracyjnych wjazdu i wyjazdu. Wiza kosztuje 50 USD płatne gotówką, wymagany termin ważności paszportu - 6 miesięcy.

WENEZUELA
Pobyt w Wenezueli jest bezwizowy, polscy turyści otrzymują jedynie Kartę Turystyczną na okres spędzany w tym kraju, jeśli posiadają paszport ważny minimum 6 miesięcy.

KUBA
Przebywając na Kubie, polscy turyści także nie potrzebują wiz, tylko Karty Turystyczne, których cena wliczona jest najczęściej już w koszty wyjazdu. Konieczne jest posiadanie paszportu ważnego przez minimum 6 miesięcy. Płatny jest też wyjazd z Kuby – opłata lotniskowa/wylotowa wynosi 25 CUC, czyli ok. 100 zł.

TAJLANDIA
Od 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP nie muszą wykupywać wizy do Królestwa Tajlandii, jeśli ich pobyt nie przekracza w sumie 30 dni. Paszport ważny minimum przez pół roku.

WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA
Obowiązkowe wizy są do kupienia na lotnisku. Dzięki naszym miejscowym kontrahentom oferujemy jednak pomoc w ich wcześniejszym zorganizowaniu aby oszczędzić czas. Najczęściej jednak cena wizy wliczona jest już w koszty wyjazdu.

MEKSYK
Nie ma obowiązku wizowego, jeśli pobyt turystyczny nie przekracza 180 dni i jeśli mamy paszport ważny przez pól roku.

SRI LANKA
Turyści odwiedzający Sri Lankę muszą posiadać wizy, które można kupić na lotnisku w cenie 35 USD. Oferujemy pomoc w ich wcześniejszym załatwieniu dla naszych klientów. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

INDIE
Osoby podróżujące do Indii otrzymują wizę na okres najczęściej 30 dni w celu turystycznym. Pomagamy w jej uzyskaniu – warto jednak pamiętać, że w tym przypadku musimy mieć paszport ważny co najmniej przez 12 miesięcy.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
Obowiązkowe, bezpłatne wizy wjazdowe dla turystów można otrzymać na jednorazowy wjazd i pobyt na okres 30 dni w momencie przekraczania przejścia granicznego z paszportem ważnym co najmniej pół roku.

INDONEZJA
25 USD zapłacimy za obowiązkową wizę na lotnisku Denpasar na Bali. Dodatkowa opłata lotniskowa obowiązuje przy wylocie z Indonezjii, jej koszt to 150 000 IDR – czyli około 50 zł. Wymagany jest paszport ważny przez minimum 6 miesięcy.

TANZANIA
Obowiązkowa wiza turystyczna na okres 30 dni wydawana jest na lotnisku w Zanzibarze. Kosztuje 50 USD, przed jej otrzymaniem wypełniamy formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu i wyjazdu.

Facebook.

Więcej informacji, aktualne promocje cenowe oraz wiele zdjęć hoteli oraz miejsc, w których spędzają wakacje nasi klienci znajdziecie na naszym fanpage’u na Facebooku. Polub nas, a nie przegapisz atrakcyjnych ofert cenowych! Podziel się też z nami zdjęciami i wrażeniami z wyjazdów na fanpage’u, chętnie publikujemy opinie naszych klientów o kierunkach i hotelach.
Nasz profil »

decor_bottom_right
newsletter

Zamów bezpłatny newsletter!
Wpisz swój adres e-mail.

banner_contact